Witamy w

moje biuro

Witamy w

Jednym z obowiązków każdego przedsiębiorcy jest rzetelne i sumienne prowadzenie księgowości firmy. Obecnie jednak coraz częściej biura rezygnują z wewnętrznych działów księgowości i powierzają to zadanie zewnętrznym, wyspecjalizowanym podmiotom. Pozwala to nie tylko uzyskać pewność, że księgi są w rękach profesjonalistów, ale dzięki temu można również wyeliminować ewentualne błędy, które mogłyby zakończyć się karami finansowymi, a nawet prawnymi. Na czym więc dokładnie polega outsourcing księgowy i kiedy warto z niego skorzystać?

Outsourcing księgowy Warszawa — jakie daje korzyści?

Z pewnością jedną z największych korzyści, na jakie firma może liczyć, decydując się na outsourcing księgowy, są spore oszczędności. Wiąże się to z faktem, że przedsiębiorca nie musi martwić się organizacją przestrzeni biurowej na potrzeby rachunkowości. Odchodzi również konieczność zatrudniania dodatkowych pracowników, co sprawia, że firma decydująca się na outsourcing może wyjść na plus i nie ponosić dodatkowych kosztów.

Ponadto należy pamiętać, że w naszym biurze księgowym pracują wyłącznie profesjonaliści, którzy znają się na swojej pracy. Zapamiętanie wszelkich przepisów dotyczących podatków i innych zagadnień związanych z finansami jest niemal niemożliwe dla przedsiębiorcy, który i tak ma już dużo na głowie. Księgowi na bieżąco śledzą wszelkie informacje oraz zmiany w przepisach. Dzięki temu właściciel firmy może mieć gwarancję tego, że jego rachunki i podatki będą zawsze rozliczane zgodnie z obowiązującymi przepisami i w terminie.

Outsourcing finansowo-księgowy — gwarancja bezpieczeństwa

Outsourcing księgowości jest rozwiązaniem, które zmniejsza ryzyko ewentualnych błędów w rozliczeniach po stronie klienta. Mamy pewność, że wszystkie zagadnienia są konsultowane ze specjalistami podatkowymi oraz prawa finansowego. Daje to przedsiębiorcom poczucie spokoju związanego z tym, że ich firma spoczywa w rękach osób doświadczonych w danej dziedzinie. Na uwagę zasługuje również stała oraz atrakcyjna cena outsourcingu księgowego, a także możliwość wliczenia kosztów do kosztów uzyskania przychodów. Istnieje również możliwość odliczenia podatku VAT na podstawie wystawionej faktury.

Ponadto takie firmy mają bardzo często pełnomocnictwo do tego, aby reprezentować swojego klienta przed ZUS-em czy Urzędem Skarbowym. Pozwala to zaoszczędzić przedsiębiorcy dużo czasu i energii, które musiałby poświęcić na jeżdżenie ze stosem dokumentów po urzędach.

Outsourcing księgowy — najlepsza pomoc w prowadzeniu firmy

Przedsiębiorca, który zdecyduje się na outsourcing księgowy, może więcej czasu poświęcić swojej firmie. To firma outsourcingowa będzie zobowiązana do przygotowywania deklaracji podatkowych VAT, list płac czy też przeprowadzania analizy ciągłych zmian podatkowych. Księgowi, ze względu na swoje doświadczenie, mogą również doradzić, jakie kroki należy podjąć, aby zyski płynące z prowadzonej działalności gospodarczej były jeszcze większe, a podatki jeszcze mniejsze, dzięki optymalizacji podatkowej.